Учнівське самоврядування

ПОЛОЖЕННЯ

про учнівський парламент Олександрівського ліцею

         Положення про учнівський парламент Олександрівського ліцею розроблене відповідно до  Декларації про права дитини,  Декларації про загальні засади державної молодіжної політиків Україні, Конвенції про права дитини, Конституції України,  законів України "Про освіту", «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про сприяння соціальному становленню і розвитку молоді», «Про молодіжні та дитячі громадські організації», «Про об’єднання громадян»,  Положення про загальноосвітній навчальний заклад, наказів, інструкцій та розпоряджень Міністерства освіти і науки України з питань виховання дітей, Статуту Олександрівського ліцею.

1.     Загальні положення

1.1      Учнівське самоврядування - це висока громадська активність та діяльність усіх членів колективу, яке є ефективним засобом виховання відповідальності; це самодіяльний початок у діяльності учнівського колективу, який допомагає розвивати організаторські якості особистості, навчає учнів навичкам і прийомам організаторської діяльності.

1.2       Учнівський парламент - це добровільне об’єднання учнів, утворене для вироблення навичок самоврядування, гласності, демократизму.

1.3       У своїй діяльності учнівський парламент керується чинним законодавством, рішеннями Міністерства освіти і науки, Статутом Олександрівського ліцею  та цим Положенням, користується допомогою і підтримкою адміністрації та педагогічного колективу.

2       Структура     і     організація     роботи    учнівського парламенту

2.1       Парламент є виконавчим органом учнівського самоврядування в Олександрівському ліцеї.

2.2        Парламент обирається шляхом залучення до нього з кожного класу  старост та його помічників.

2.3  Вибори голови парламенту здійснюються  вразі відмови, закінчення терміну навчання, вибуття зі списку учнів закладу  попередника. Проводяться   у   шляхом  голосування   учнів закладу.

2.4       Парламент обирається строком не менше ніж на  один рік.

2.5       Обраним в парламент може бути кожен учень, який є представником 6-11 класів, а також визнає Статут і дотримується вимог  внутрішнього трудового розпорядку ліцею.

2.6       Не може бути обраним до Парламенту учень, який порушує правила поведінки та правила внутрішнього розпорядку ліцею, не дотримується Статуту ліцею та Статуту учнівського самоврядування.

2.7       Учні можуть представляти свій клас у парламенті ліцею декілька скликань підряд.

2.8       Загальна чисельність членів парламенту залежіть від кількості учнів в 5-11 класах та не повинна перевищувати 20 осіб.

2.9        Голова парламенту є представником учнівського самоврядування і виступає від його імені.

2.10  Голова парламенту є гарантом прав учнів, визначених законом.

2.11  Голова парламенту висуває кандидатури свого заступника та секретаря на затвердження парламенту.

2.12  При парламенті створюються  комісії за напрямами творчої діяльності учнів

2.13  Засідання парламенту проводяться не менше одного разу на місяць і вважаються правочинними, якщо на них присутні не менше 2/3 обраних до його складу членів.

2.14  На засіданнях парламенту ведеться протокол, який підписується  головою або його заступником та секретарем.

2.15 Виконавчий орган учнівського самоврядування приймає рішення більшістю голосів його членів.

2.16 Повноваження членів шкільного парламенту припиняються одночасно з повноваженнями парламенту.

3       Мета і завдання учнівського парламенту

3.1       Учнівський парламент функціонує з метою забезпечення виконання учнями своїх обов'язків та захисту їх прав і сприяє гармонійному розвитку особистості учня, формує у нього навички майбутнього громадянина.

3.2       Діяльність учнівського парламенту спрямована на якісне  навчання,  виховання духовності і культури учнів, зростання у учнівської молоді соціальної і громадської активності та відповідальності за доручену справу, на максимальне виявлення і реалізацію творчих здібностей учнів, формування моральних якостей, підвищення ініціативи кожного.

3.3      Основними завданнями органів учнівського самоврядування є :

-             активізувати роботу кожної класної організації (шляхом обміну досвідом роботи, забезпечення інформаційного обміну та ділових контактів);

-             забезпечення і захист прав та інтересів учнів ;

-             формувати активну громадянську позицію, почуття відповідальності, свідоме ставлення кожного у вирішенні справ;

-             забезпечення виконання учнями своїх обов'язків;

-             виховувати свідомого громадянина, готового в майбутньому взяти участь у вирішенні важливих політичних і державних завдань;

-             сприяння навчальній, науковій та творчій діяльності учнів;

-             сприяння  у  створенні   необхідних  умов  для  навчання  і  відпочинку учнів,

-             організація співробітництва із учнями інших навчальних закладів освіти і молодіжними організаціями;

-             безпосередня    участь    учнів    у    реалізації    державної    молодіжної політики;

-             забезпечення      навчальної      і      трудової     дисципліни     учнів, оперативне реагування на їх порушення;

-             забезпечення збереження майна закладу;

-             організація чергування учнів;

-             залучення учнів до художньої самодіяльності, гуртків, спортивних секцій;

-             здійснення пропаганди здорового способу життя, запобігання вчиненню учнями правопорушень, вживанню ними алкоголю, наркотиків, палінню та ін.

4.     Права і обов'язки учнівського парламенту

4.1                Члени парламенту мають права та обов'язки, якими наділені учні загальноосвітніх навчальних закладів України згідно із законодавством та відповідно до Статуту  Олександрівського ліцею, цього Положення.

4.2                 Парламент має право звертатися до адміністрації з пропозиціями і заявами, пов'язаними з вирішенням завдань, передбачених основними напрямами діяльності учнівського самоврядування, одержувати інформацію з питань, що відносяться до їх компетенції.

4.3                 Парламент має право вносити зміни і доповнення в «Положення про учнівський парламент Олександрівського ліцею ».

4.4                 Голова парламенту має право приймати участь в роботі педагогічної ради.

4.5                 Члени учнівського парламенту з метою виконання своїх обов'язків мають право:

-       знайомитися з перспективними і  поточними планами роботи Олександрівського ліцею ;

-       звертатися до директора і його заступників з питаннями щодо діяльності Олександрівського ліцею  і вносити свої пропозиції.

5.            Взаємодія з педагогічним колективом

5.1  Директор призначає  педагога-організатора консультантом, який допомагає у вирішенні проблем, активізує і спрямовує роботу парламенту.

5.2  Вчителі є радниками, їх побажання розглядаються на засіданні парламенту.

5.3  Члени парламенту доводять інформацію до учнів кожного класу.



Актив учнівського парламенту

      Виконавчим органом учнівського самоврядування є учнівський парламент, який відображає позицію учнів у різних сферах навчальної та виховної діяльності шкільного колективу, бере участь в організації та проведенні різноманітних заходів та свят, які сприяють їх навчальній, спортивній, громадській та творчій активності.

Голова учнівського парламенту - Соколенко Сніжана. Розумна, творча, креативна особистість, яка завжди займає активну громадську позицію. Полюбляє танці та спів, захоплюється поезією.


Заступник голови учнівського парламенту -  Олексюк Софія. Креативна, творча та рішуча особистість. Полюбляє гру в теніс та волейбол.



Немає коментарів:

Дописати коментар